Staramy się zawsze prezentować Wam najnowsze trendy oraz buty z najnowszych kolekcji dostępnych w sklepach Zebry, jednak zimą nawet najpiękniejsze obuwie może zostać doszczętnie zdewastowane przez warunki panujące na zewnątrz. O czym dokładnie mowa? O soli wysypywanej na chodniki i ulice w okresach, gdy spadnie śnieg. Sól wżera się bezlitośnie w nasze zamszowe i skórzane buty pozostawiając bardzo trudne, nie raz wręcz niemożliwe do usunięcia, białe ślady. Jak się ich pozbyć oraz co zrobić by w ogóle się nie pojawiały? Spytaliśmy o to kilku zaprzyjaźnionych szewców, dla których zima to czas najbardziej wytężonej pracy.
Przede wszystkim o buty zimą trzeba dbać codziennie.
Skóra to skóra - zimą smarujemy się tłustymi kremami, żeby jej nie podrażnić. To samo powinniśmy robić z naszymi butami - mówi pan Jacek, szewc z 30-letnim doświadczeniem. Nie potrzeba kupować drogich impregnatów i past - wystarczy przed wyjściem z domu natłuścić je oliwką lub tłustym kremem. Regularnie pastować i przecierać, a po powrocie do domu od razu przecierać, suszyć i natłuszczać. To pięć minut roboty i gwarancja, że ocalimy nasze buty.
Co jednak gdy już za późno i nasze buty szpecą białe zacieki?
Skórzane buty zniszczone chlorkiem sodu - yarn-ferret.blogspot.com |
Jeśli szybko zauważyliśmy, że sól już pobrudziła nasze buty, jak najszybciej trzeba je przemyć szmatką nawilżoną ciepłą wodą - radzi pan Stanisław, właściciel punktu reparacji obuwia. Dobrze sól znika pod wpływem wody zmieszanej z octem w proporcjach pół na pół. Po takiej kąpieli buty należy napastować. Jeśli nie mamy octu, można użyć cytryny.
Dla osób nie dysponujących zbyt dużą ilością wolnego czasu idealnym rozwiązaniem są nawilżone chusteczki dla niemowląt. W końcu one też pielęgnują i chronią skórę!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz